Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wakacje jak spędzić, aby nauczyć się angielskiego?

24 stycznia 2022 przez wakacje po angielsku


Na wakacjach warto łączyć przyjemne z pożytecznym. A można to zrobić poprzez przeznaczenie wolnego czasu na swobodną naukę angielskiego. Po powrocie do domu można będzie też opowiedzieć innym, jak przeszło się przez wakacje po angielsku. Nagle okaże się, że sformułowanie poprawnej dłuższej wypowiedzi na temat letnich wczasów nie jest wcale takie trudne, a wręcz odbywa się samoistnie.

Wyjazdy za granicę

Chyba najlepsza opcja na przymusową naukę języka. Czasem właśnie warto rzucić się na głęboką wodę i zaryzykować, by znaleźć się wręcz w sytuacji bez wyjścia, w której trzeba będzie zacząć mówić w obcym języku, bo w przeciwnym wypadku niczego się nie załatwi – ani biletu na pociąg powrotny do domu, ani nawet butelki wody w sklepie spożywczym.

Osoby pracujące w typowo wakacyjnych kurortach są zresztą dość przychylnie nastawione do turystów zza granicy i potrafią im naprawdę wiele wybaczyć, nie zwracając uwagi nawet na te większe błędy językowe. Naprawdę nie trzeba mówić super poprawnie, by po prostu się dogadać.

Zorganizowane kursy

Jeżeli jednak kogoś przeraża sama myśl o samotnym wyjeździe za granicę, zawsze może on skorzystać z nieco bezpieczniejszej opcji, jaką będzie wyjazd na zorganizowany kurs języka angielskiego. Taki kurs też zresztą może odbyć się za granicą! W sezonie letnim wiele szkół przygotowuje językowe wyjazdy dla swoich kursantów. Często mogą z nich skorzystać nawet te osoby, które na co dzień do tych szkół nie chodzą. Miejscem docelowym wyjazdów staje się m.in. Anglia.

A wakacje jak spędzić, gdy nie ma się pieniędzy na zagraniczne wojaże? W takim wypadku można skorzystać z ofert szkół językowych na miejscu. Niektóre kursy są naprawdę tanie, a czasem stają się darmowe, gdy uzyska się na nie dofinansowanie (przysługuje ono często m.in. osobom bezrobotnym). Spora ilość szkoleń odbywa się też teraz online. Każdy, kto tylko tego chce, może się uczyć pod okiem nauczycieli.

Nauka samodzielna

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uczyć się na własną rękę, ale robić to w nieco mniej oczywisty sposób, poprzez jednoczesne dostarczanie sobie rozrywki. Jest na to kilka fajnych metod. Chyba najlepsza z nich polega po prostu na oglądaniu filmów w języku angielskim, przy czym początkowo można się też wspomagać napisami w obcym języku, by z czasem zacząć z nich już rezygnować, aby wyłapywać kontekst ze słuchu. Inny pomysł to czytanie książek i newsów w języku angielskim. To są naprawdę przyjemne, a jednocześnie produktywne i skuteczne aktywności.

Redakcja fajne-miejsce.pl

Zespół doświadczonych specjalistów z pasją do podróży, turystyki, lifestyle'u i rozrywki, tworzy inspirujące artykuły, które pomagają planować wyjątkowe podróże i cieszyć się różnorodnymi formami spędzania wolnego czasu. Dzięki ich zaangażowaniu możesz liczyć na treści pełne praktycznych porad, ciekawych opowieści i najnowszych trendów, które wzbogacą Twoje życie i podróżnicze przygody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Strój dla biegacza
Studia filmowe kontra lokacje zewnętrzne
cechy dobrego hotelu

Jesteś zainteresowany reklamą?

cechy dobrego hotelu