fajne-miejsce.pl

Blog o podróżach, lifestylu i wakacjach

LifestyleTurystyka

Jak wygląda turystyka na świecie?

Jak wygląda turystyka na świecie?

W czasach pandemii turystyka na świecie znacząco ucierpiała. Firmy turystyczne poniosły straty rzędu miliardów dolarów na całym świecie. Jednakże turystyka światowa dalej jest w cenie i mimo koronawirusa wiele osób decyduje się na egzotyczne wakacje.

Turystyka z pasją

Warto podkreślić, że turystyka to liczba osób, które biorą udział w podróżach. Należy pamiętać, że gospodarka turystyczna jest sferą obsługi ruchu turystycznego. W ciągu ostatnich lat dużo osób chciało zobaczyć, jak wygląda Grecja, Hiszpania, Włochy czy Chorwacja. Są to kierunki wybierane zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim. Greckie wyspy są bardzo piękne i często wybierane przez polskich turystów. Rodaków często można spotkać na wyspie Rodos czy na Krecie. Innym popularnym kierunkiem naszych turystów są Wyspy Kanaryjskie. Gran Canaria czy Teneryfa potrafią zapewnić ciepło przez cały rok kalendarzowy, a koszt takiego wyjazdu nie jest wysoki – wszystko zależy od hotelu czy biura podróży.

Popularne kierunki podczas zimy

W czasie zimy europejskie kurorty są nieco chłodniejsze. Mimo tego że w niektórych miejscach Europy można liczyć na temperatury rzędu 15-20 C – nawet w styczniu czy lutym – to wiele osób decyduje się raczej na egzotyczne wakacje, gdzie temperatury są o wiele wyższe. W ostatnim czasie bardzo popularnym kierunkiem na ciepłe wakacje jest Dominikana czy Meksyk. Ceny na miejscu są bardzo przystępne, najwyższe koszty związane są z przelotem.

Turystyka na świecie

W XXI wieku postęp cywilizacyjny przyczynił się do zwiększonej aktywności turystycznej wielu osób na całym globie. Jeszcze w ubiegłym wieku, wiele egzotycznych wakacji było przeznaczonych dla bogatych ludzi. Obecnie ten trend się zmienia i wiele osób może liczyć na egzotyczne wakacje w wysokości miesięcznej pensji. Odprężenie polityczne wpłynęło na to, że po Europie dużo łatwiej można podróżować. Nie trzeba mieć paszportu, żeby poruszać się po Unii Europejskiej. Z tego względu po wejściu Polski do Unii, wiele osób od razu rzuciło się na wakacje w Grecji czy Hiszpanii. Turystyka światowa wiele zyskała także dzięki rozwojowi urbanizacji. Odpoczynek można znaleźć w miejscach, które położone są niedaleko miast. Oprócz tego wolny rynek wpłynął na konkurencyjność ofert biur podróży. Dzięki temu można znaleźć oferty wakacji w bardzo przystępnych cenach. Wiele biur podróży prześciga się w promocjach dla klientów. To wszystko przyczyniło się na polepszenie turystyki światowej. Niestety sytuacja pandemiczna negatywnie wpłynęła na to.

Udostępnij