fajne-miejsce.pl

Blog o podróżach, lifestylu i wakacjach

PodróżeTurystyka

Podróże za grosze – czy to możliwe?

Podróże za grosze – czy to możliwe?

Chyba każdy człowiek marzy o podróżowaniu, ale zdecydowanie nie każdy ma na to pieniądze. Wycieczki są drogie, bo wiążą się z kosztami dojazdów, noclegów i niezbędnego jedzenia. Rozrywki na miejscu docelowym to zwykle dodatkowe koszty. To wszystko sprowadza się do tego, że przed wyjazdem trzeba zebrać całkiem duży budżet. A co gdyby podróże za grosze były możliwe? Co robić, by podróżować za małe pieniądze?

Wakacje last minute albo first minute

Jeśli podróżujesz z biurem podróży, to wybieraj jedną z dwóch opcji – wczasy last minute albo first minute. W obu przypadkach możesz liczyć na niższą cenę, która jest zainteresowana z dość małym (już lub jeszcze) zainteresowaniem daną ofertą. W takim wypadku biuro podróży może zaoferować bardziej atrakcyjną cenę za miejsce podczas turnusu. W końcu nawet sprzedane tanio miejsce to dla lepszy zarobek dla biura niż puste miejsce. Jednak jeśli chcesz podróżować naprawdę tanio, to powinieneś zapomnieć o biurach podróży i planować swoje wczasy samodzielnie. To dobry sposób, by sporo oszczędzić.

Unikaj największych kurortów i najbardziej obleganych terminów

Jeśli chcesz zaoszczędzić, to nie wybieraj się do najbardziej znanych i popularnych kurortów w samym sercu sezonu. Zwykle wtedy ceny wszystkiego są astronomiczne. Dla miejscowych to najlepszy czas na to, by zarobić pieniądze, które będą wydawać aż do następnego sezonu. Znalezienie w takich warunkach taniego jedzenia i zakwaterowania graniczy z cudem. Zdecydowanie lepiej będzie, jeśli wybierzesz się w miejsce, które cieszy się taką samą popularnością przez cały rok albo też takie, które zwykle nie goszczą turystów. Ciekawym rozwiązaniem może też być wybieranie terminów poza sezonem. Wtedy zwykle ceny wszystkiego są bardziej przystępne.

Planuj z wyprzedzeniem

Jeśli zastanawiasz się jak oszczędzać na podróże, to musisz pamiętać, że to dość czasochłonne zadanie. Przede wszystkim na naprawdę ciekawe przygody zwykle trzeba oszczędzać dość długo. Jeśli jednak zrezygnujesz z pewnych małych przyjemności np. kawie pitej na mieście, niepotrzebnych ubraniach, wyjściach do kina, będziesz mógł dużo szybciej uzbierać kwotę potrzebną na wyjazd. Jeśli zaczniesz planować swoją podróż z wyprzedzeniem być może uda Ci się znaleźć nocleg w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Jeśli będziesz mieć czas, to możesz popytać wśród znajomych i znaleźć kogoś, kto ma rodzinę lub znajomych w interesującym Cię regionie. Być może uda Ci się zatrzymać na noc u kogoś z nich. To świetna szansa na to, by zaoszczędzić.

Udostępnij