fajne-miejsce.pl

Blog o podróżach, lifestylu i wakacjach

Podróże

Piaskownice – powrót do dzieciństwa

Piaskownice – powrót do dzieciństwa

Chyba każdy z nas, przynajmniej część swojego dzieciństwa spędził w piaskownicy. Niezależnie od tego, czy była to piaskownica w przydomowym ogrodzie czy też na publicznym placu zabaw, sprawiała nam ona zazwyczaj mnóstwo frajdy i większość dorosłych, nawet dziś, jest w stanie przypomnieć sobie beztroskie chwile spędzone z przyjaciółmi w tym kultowym „miejscu”. Chociaż piaskownice można spotkać na placach zabaw już nieco rzadziej, na szczęście nie oznacza to, że nie możemy postarać się o ich samodzielny montaż dla naszych dzieci w okolicach naszego domu.

Piaskownice – symbol dzieciństwa

Mówi się, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto sam w najmłodszych latach, nie budował zamków z piasku, albo nie tworzył z nich kulek, którymi można było bez problemu rzucać pobliskie osoby. Piaskownica to jednak nie tylko miejsce, z których dzieci wychodzą brudne. To również okazja poznania nowych rówieśników, rozwoju kreatywności, wspólnej nauki oraz wyśmienitej zabawy połączonej z nauką. Jeżeli dodamy jeszcze do tego możliwość przeniesienia się wyobraźnią do piaszczystych plaż, to pozytywny efekt mamy gwarantowany.

Rodzaje piaskownic – jaką warto wybrać?

Okazuje się, że piaskownica to nie tylko i wyłącznie murowany prostokąt z piaskiem w środku. Producenci placów zabaw, wychodzą nam w dzisiejszych czasach naprzeciw, tworząc najrozmaitsze rodzaje tego typu ciekawych dodatków do domowych ogrodów i na place zabaw. W sklepach możemy już znaleźć chociażby piaskownicę z dodatkowo zamontowanymi siedzeniami, piaskownicę z daszkiem, która uchroni dzieci od niewielkich opadów, bądź też agresywnego słońca, piaskownicę zamykaną, która pozwoli na uniknięcie niepotrzebnego przenoszenia się piasku w inne miejsca czy też wreszcie jedną z bezpieczniejszych i nieszkodliwych dla środowiska, a mianowicie, piaskownicę drewnianą.

Jak widzimy, propozycji jest naprawdę wiele i bez problemu można wybrać najdogodniejszą dla siebie opcję. Bardzo duży asortyment oferuje producent placów zabaw AVIS https://www.avisplacezabaw.pl/produkty/piaskownice. Możemy tam znaleźć wymienione wyżej piaskownice, ale również inne ich rodzaje. Warto szerzej zapoznać się z ich asortymentem.

Piaskownica piaskownicy nierówna, więc decydując się na jej zakup, warto bardzo dokładnie przeanalizować, jaka z nich najbardziej spełni oczekiwania naszych najmłodszych podopiecznych. Jedno jest jednak pewne – nie ma udanego dzieciństwa bez beztroskich wygłupów w piasku i tym samym dobrej piaskownicy.

Udostępnij