fajne-miejsce.pl

Blog o podróżach, lifestylu i wakacjach

Turystyka

Wakacje za granicą czy wakacje w Polsce – co wybrać?

Wakacje za granicą czy wakacje w Polsce – co wybrać?

Co roku z utęsknieniem czekamy na wakacje. Czas, który możemy spędzić z rodziną lub przyjaciółmi z dala od codziennych obowiązków jest bezcenny. Upragniony urlop możemy zaplanować w uroczych zakątkach Polski lub zdecydować się na odkrycie atrakcji turystycznych innych krajów.

Wakacje za granicą, czyli wyprawa w nieznane

Jeżeli chcemy udać się na zagraniczne wakacje, świat stoi przed nami otworem. Statystycznie Polacy najchętniej wyjeżdżają do krajów basenu Morza Śródziemnego – Turcji, Grecji, Egiptu, Chorwacji, czy Włoch. Dużą popularnością cieszy się także Bułgaria. Polskie biura podróży oferują wiele wycieczek do wymienionych miejsc, które słyną z dobrej pogody, pięknych plaż czy antycznych zabytków.

Wyjeżdżając na wakacje możemy także wybrać mniej popularny wśród naszych rodaków kraj. Jeśli bierzemy pod uwagę Europę, warto rozważyć na przykład wyjazd do Słowenii, Gruzji czy Norwegii. Walory turystyczne tych państw aż zapierają dech w piersiach.

Jeśli mamy duży budżet, możemy spędzić wakacje za granicą w prawdziwych tropikach – Meskyk, Zanzibar, Malediwy czy Tajlandia to kierunki świetne na pierwszą prawdziwie egzotyczną podróż.

Wakacje w Polsce, czyli cudze chwalicie…

Polska także ma nam wiele do zaoferowania. Różnorodność krajobrazu – od wybrzeża Bałtyku na północy aż po pasma górskie na południu jest zdumiewająca.

Decydując się na wakacje w Polsce możemy wybrać destynację zależenie od sposobu, w jaki lubimy odpoczywać. Jeśli lubimy aktywny wypoczynek, wybierzmy się w Tatry, Bieszczady czy Sudety, albo zabierzmy rower na Suwalszczyznę albo na Kaszuby.

Gdy zaś bardziej ucieszy nas plażowanie, łowienie ryb czy kąpiele na świeżym powietrzu, odpowiednim kierunkiem będzie dla nas jeden z nadmorskich kurortów czy uroczy zakątek w otoczeniu jezior.

Oprócz tego wakacje w Polsce nie wymagają zakupu biletu lotniczego i pozwalają na szybkie dotarcie do celu podróży. W naszym kraju znamy język, nie musimy wymieniać waluty i jesteśmy u siebie.

Gdzie najlepiej spędzić wakacje?

Znając walory przyrodnicze naszego kraju i jednocześnie marząc o dalszych podróżach należy podjąć decyzję, gdzie spędzimy wakacje. Nie ma jednoznacznej, dobrej dla wszystkich odpowiedzi na pytanie gdzie lepiej wyjechać.

To sprawa bardzo indywidualna – jedni z nas uwielbiają co roku jeździć do tej samej wioski na Mazurach, albo do zaprzyjaźnionej rodziny spod Zakopanego. Inni za każdym razem odwiedzają nowy kraj w Europie, albo decydują się na egzotyczny wyjazd do Azji czy Ameryki Południowej. Mamy różne potrzeby, możliwości i różne marzenia. Warto je spełniać podróżując.

Udostępnij