fajne-miejsce.pl

Blog o podróżach, lifestylu i wakacjach

PodróżeTurystyka

Wakacje gdzie nocować najlepiej?

Wakacje gdzie nocować najlepiej?

Samodzielne zaplanowanie urlopu jest dużym wyzwaniem, ale sprawia ogromną satysfakcję. W tym artykule wyjaśnimy jak przygotować się na wyjazd na wakacje gdzie nocować oraz co ze sobą zabrać.

Wybór noclegu

Nocleg jest zawsze dużym wydatkiem, ale w zależności od miejsca, w którym śpimy możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Warte uwagi są na pewno hostele, które są zdecydowanie tańsze od apartamentów oraz hoteli. Ich dużą zaletą jest to, że można poznać tam naprawdę ciekawych ludzi. W hostelach z reguły dostępna jest także darmowa mapa, dzięki czemu można odpowiednio zaplanować swoją dalszą podróż. Do dyspozycji gości są pokoje grupowe oraz prywatne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych krajach występuje nawet podział na płeć lokatorów. Ciekawą opcją jest również AIRBNB, czyli platforma umożliwiająca krótkoterminowy wynajem noclegu od osób prywatnych. Należy pamiętać, że wynajem kawalerki na kilka dni może często być tańszy od noclegu w kilkuosobowym pokoju w hostelu. Czasami nawet cały budynek jest wypełniony turystami. Warto mieć na uwadze, że apartamenty również mają swoje wady. Przede wszystkim niezbędna jest wpłata zaliczki, która czasami może nawet przewyższać cenę wynajmu. W ten sposób właściciele mieszkań i apartamentów zabezpieczają się przed potencjalnymi uszkodzeniami. W niektórych miastach zachodniej Europy kaucja wynosi nawet kilkaset euro. W Polsce nie brakuje zwolenników nocowania pod gołym niebem lub w namiocie.

Nocleg w hotelu

W Europie dostępnych jest wiele pól namiotowych, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć miejsce dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w krajach skandynawskich turyści mogą praktycznie wszędzie rozbić namiot, ponieważ dozwolone jest spanie „na dziko”. Namiot sprawdzi się dobrze, jeśli na wakacje jedziemy samochodem. Przy podróży samolotem raczej nie jest to opłacalne, ponieważ trzeba będzie zapłacić za dodatkowy bagaż. W kurortach możliwe jest nocowanie w domku z widokiem na ocean lub morze. W Azji można znaleźć drewniane domki w cenie 50 zł za dobę. Oczywiście jest to cena poza sezonem, ponieważ w sezonie ceny są zdecydowanie wyższe. Domki można znaleźć na podobnych portalach, co hostele lub hotele. Najtaniej wychodzą większe hotele z dużą liczbą pokoi. Niektórzy ludzie na starcie rezygnują z hotelu, ponieważ nastawiają się na bardzo wysokie ceny. Czasami można jednak znaleźć prawdziwą okazję, a nocleg w takim miejscu z pewnością jest niezwykle komfortowy. Lepiej omijać miejsca, w których czystość pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij