fajne-miejsce.pl

Blog o podróżach, lifestylu i wakacjach

LifestylePodróże

Podróże na weekend, czy podróże za granicę? Co zaplanować na najbliższe wakacje?

Podróże na weekend, czy podróże za granicę? Co zaplanować na najbliższe wakacje?

Mimo iż wakacje rozpoczną się dopiero za kilka miesięcy, sporo osób już teraz zaczyna zastanawiać się, jak je rozplanować. Pandemia, ograniczenia, problemy finansowe – to wszystko sprawia, że coraz większa grupa Polaków o marzy o wyjeździe, by choć na chwilę oderwać się od problemów. Gdzie więc najlepiej się udać? Jak zorganizować taki wypoczynek? Na co obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę? Podpowiedź poniżej.

Podróże na weekend

Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na długie wakacjami pod palmami, najczęściej decydują się na weekendowy wypoczynek w ustronnych miejscach. Przeważnie wybór pada na morze, góry lub Mazury. Dlatego też trzeba wziąć pod uwagę, iż w tych lokalizacjach latem może być naprawdę sporo turystów. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z wyjazdu. Wręcz przeciwnie. Podróż na weekend z rodziną lub bliskimi to doskonale rozwiązanie, by odstresować się, odpocząć i naładować baterie. Nawet, gdy chce się zorganizować wyjazd tylko na dwie, trzy noce, warto wybrać naprawdę luksusowe, eleganckie miejsce, w którym nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nad morzem (w znanych nadmorskich miejscowościach) jest mnóstwo pięknych, stylowych hoteli, które kuszą komfortowymi pokojami, wyśmienitym jedzeniem oraz doskonałymi aukcjami. Ceny w tych najbardziej obleganych hotelach z pewnością w okresie wakacyjnych będą wygórowane, więc warto już teraz pomyśleć o tym, by zarezerwować weekend w takim miejscu.

Podróże za granice
Nadal jest bardzo dużo ograniczeń, jeżeli chodzi o zagraniczne wyjazdy, jednak i tak wiele osób decyduje się, by zorganizować podróż do innego kraju. Co ciekawe, coraz częściej Polacy decydują się, by wyjechać na takie wakacje zorganizowane na własną rękę. Mnóstwo osób przekonało się bowiem, że korzystanie z ofert biur podróży jest obecnie nieopłacalne. Tak naprawdę przepłaca się kupując wakacje w wielu krajach. Dobrze więc poświecić trochę czasu i na bieżąco śledzić strony znanych przewoźników, którzy od czasu do czasu kuszą klientów atrakcyjnymi ofertami. Tak naprawdę do Barcelony, Aten, Paryża można polecieć już za kilkaset złotych. Zdarza się nawet, że za tygodniowe wakacje na Malcie lub Cyprze klient zapłaci nie więcej niż 1000 zł za osobę. Jak to możliwe? Wystarczy wykupić osobno lot i osobno hotel w dobrej lokalizacji. Obowiązkowo należy śledzić również ofert last minute, gdyż dzięki nim również sporo osób kupiło naprawdę tanie, atrakcyjne wakacje i to nie tylko w Europie. Kierunki takie jak: Tajlandia, Filipiny, Malediwy, Wyspy Kanaryjskie cały czas kuszą turystów.

Udostępnij