Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Jaki rower elektryczny warto wybrać?

21 października 2022 rower elektryczny


Na rowerze elektrycznym można jeździć stosunkowo szybko i bez kłopotów, by cieszyć się sportem, nie pocić się i dotrzeć do celu bez konieczności wydawania pieniędzy na benzynę czy utrzymanie samochodu.

Rowery elektryczne – podstawowe rodzaje

Istnieją trzy rodzaje rowerów elektrycznych. Rowery napędzane pedałami. Zasada działania tego systemu jest związana z obracaniem i naciskaniem pedałów. Silnik elektryczny pełni rolę pomocnika i ułatwia poruszanie się. Niektóre modele posiadają silnik elektryczny, który można aktywować za pomocą pedałów lub przełącznika. Chociaż ten typ roweru ma podobne ograniczenia prędkości i mocy silnika jak pierwszy, nie trzeba pedałować, aby go aktywować. Rowery z przepustnicą mogą mieć ograniczoną wydajność ze względu na ukształtowanie terenu. Rowery te nie są idealne do jazdy po górach.

Modele rowerów, które mogą osiągnąć prędkość 40 km/h lub więcej są ostatnie. Te rowery są nielegalne w wielu krajach, ponieważ są klasyfikowane jako motorowery.

Rodzaj roweru elektrycznego, który wybierzesz, będzie zależał od napędu. W zależności od umiejscowienia silnika elektrycznego wyróżnia się trzy rodzaje rowerów elektrycznych: na wszystkie koła, na tylne koła i na przednie koła.

Czy składanie roweru elektrycznego to dobre rozwiązanie?

Jest mały, lekki i łatwy w obsłudze. To są największe zalety. Można go włożyć do bagażnika samochodu i wszędzie można z nim pojechać. Rower można złożyć do rozmiarów około 90x70x40cm. Ten mały przedmiot można przechowywać w domu i transportować pociągiem, samochodem lub łodzią.

Składany rower elektryczny posiada zazwyczaj silnik zamontowany w tylnej piaście oraz elektryczne wspomaganie kierownicy z wielostopniową regulacją. Silnik może być sterowany z kierownicy za pomocą prostego panelu. Wiele rowerów posiada specjalną funkcję, która pozwala na jazdę bez konieczności pedałowania i umożliwia jazdę z prędkością 6 km/h. Dzięki tej funkcji można pchać rower pod stromy podjazd lub używać ciężkich sakw do jego prowadzenia. 

Na panelu sterowania znajdują się przyciski do regulacji wspomagania. Większość rowerów składanych posiada w zestawie bagażnik. Dzięki temu będziesz mógł przewieźć swoje rzeczy bez obciążania pleców. Dostępne są rozmiary kół od 20 do 24 cali. Niektóre modele posiadają widelec amortyzowany, jak np. Ecobike Even. Gdzie znaleźć tego typu sprzęt?  Składany rower elektryczny na mocnerowery.pl z pewnością spełni Twoje oczekiwania!

Eksperci polecają rowery elektryczne

Ważnym aspektem jest marka roweru. Od tego będzie zależała niezawodność, komfort i koszt roweru elektrycznego. Nie zaleca się kupowania rowerów elektrycznych, które zostały przerobione ze zwykłych rowerów. Są one coraz bardziej popularne w sklepach internetowych i prywatnych ogłoszeniach. 

Obecna rama jest zbyt duża, aby utrzymać baterię i silnik. Czasami może się nawet zepsuć podczas jazdy. Nie kupuj przerobionego roweru, jeśli bezpieczeństwo jest Twoim priorytetem. 

Zalecamy wybór szanowanego europejskiego lub polskiego producenta. Przy wyborze silnika najważniejsze jest zwrócenie uwagi na jego producenta. Silniki z marką, jak SHIMANO Steps E-5000 wyróżniają się niezawodnością i jakością. Są trwałe i wytrzymują wszelkie warunki pogodowe i drogowe. Chociaż silniki mniejszych firm, takich jak SUNTOUR czy BAFANG, mogą być mniej niezawodne, to nadal można je stosować w rowerach miejskich, które prawdopodobnie będą jeździć po dobrych drogach.

Ważnym parametrem jest moc silnika. Określa on prędkość maksymalną i zdolność do pokonywania stromych wzniesień. Mocny silnik jest niezbędny, jeśli chcesz jechać szybko.

Należy pamiętać, że mocniejszy silnik oznacza większą wagę. Wymaga też cięższej baterii, co zwiększa wagę roweru. Silnik o mocy 250 W jest wystarczający dla większości rowerzystów. Silnik ten jest wystarczający, aby umożliwić normalną jazdę po wszystkich terenach, nawierzchniach dróg i nierównym terenie z prędkością do 30 km/h.

Redakcja fajne-miejsce.pl

Zespół doświadczonych specjalistów z pasją do podróży, turystyki, lifestyle'u i rozrywki, tworzy inspirujące artykuły, które pomagają planować wyjątkowe podróże i cieszyć się różnorodnymi formami spędzania wolnego czasu. Dzięki ich zaangażowaniu możesz liczyć na treści pełne praktycznych porad, ciekawych opowieści i najnowszych trendów, które wzbogacą Twoje życie i podróżnicze przygody.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Turystyka medyczna – gdzie warto się leczyć w podróży
Jak oszczędzać na podróżach – praktyczne wskazówki
Turystyka wiejska – ucieczka od zgiełku miasta

Jesteś zainteresowany reklamą?

Turystyka wiejska – ucieczka od zgiełku miasta